Bułgaria. Turystyczny raj na Bałkanach

Jest jednym z tych państw bałkańskich, których niezwykły urok dostrzegły w ostatnich latach niemal wszystkie biura podróży. Bułgaria kusi swym pięknem i licznymi atrakcjami, a jej różnorodność daje organizatorom turystyki wiele ciekawych możliwości. Z jakich korzystają oni najchętniej? Co biura podróży oferują turystom?

Wycieczki do stolicy

Sofia zajmuje już ważne miejsce w turystycznych ofertach biur podróży, a jej zabytki zachwycają miłośników architektury i historii. W Sofii koniecznie trzeba zobaczyć rotundę św. Jerzego, która powstała w IV wieku i w swej długiej historii często zmieniała swe przeznaczenie. Była i świątynią rzymską, i meczetem. Dziś służy prawosławnym, a jednocześnie jej część przekształcona została w wyjątkowe muzeum. Uwagę przyciąga również tutejsza synagoga, będąca największym tego typu obiektem na całych Bałkanach. Zachwyca ona nie tylko rozmiarami, ale i swą architekturą, w której łączą się ze sobą wpływy sztuki islamskiej oraz stylu typowego dla okresu mauretańskiego.
Zwiedzający to miasto turyści powinni również zobaczyć dwie najpiękniejsze i najciekawsze cerkwie. Pierwszą z nich jest Cerkiew św. Zofii, którą wzniesiono w początkach I wieku. Drugą jest Cerkiew Bojańska, wpisana na listę UNESCO głównie z powodu zdobiących jej wnętrze fresków. Te wyjątkowe malowidła powstały w XIII wieku i po dziś dzień wprawiają w zachwyt zwiedzających świątynię turystów.

Bułgaria Turystyka

Bułgaria dla ciekawych

Wielką popularnością cieszą się również wyprawy, których celem jest zwiedzanie najważniejszych zabytków znajdujących się na terenie kraju. Tu ważne miejsce zajmuje Warna, znana z wielkiej potyczki i tragicznych losów króla Władysława Warneńczyka. Chętnie odwiedzane są również Góry Riła, znane ze wspaniałego klasztoru. To Monastyr Rilski, który już w X wieku stał się znanym miejscem pielgrzymkowym ludności prawosławnej. Góry Riła są jednocześnie coraz częstszym celem wycieczek o charakterze wypraw trekkingowych, co nie powinno dziwić. Piękne krajobrazy i niezwykła przyroda tego miejsca z pewnością zasługują na uznanie.
Stopniowo odkrywane są również bułgarskie uzdrowiska, wśród których coraz ważniejszą rolę zajmują takie kurorty, jak Pomorie, Albena czy Stara Zagora. Można w nich miło spędzić czas, z czego korzystają już nie tylko kuracjusze, ale i „zwykli” turyści, pragnący połączyć wakacyjny wypoczynek z leczniczymi zabiegami.

Nadmorskie kurorty

Leżące na wybrzeżach Morza Czarnego kurorty najczęściej pojawiają się w ofertach biur podróży. Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski to najbardziej znane w turystycznym świecie miejscowości, którymi kusi Bułgaria All Inclusive jest tu przez spędzających czas na plażach turystów najchętniej wybieraną opcją, dzięki której mogą w pełni korzystać z możliwości wypoczynku nad bułgarskim morzem.

Podobne informacje