Gala Jeździecka w Zamku Kliczków

Co roku na Zamku Kliczków ma miejsce Bal Karnawałowy „Gala Jeździecka”. To okazja do spotkania dla jeźdźców, miłośników koni, hodowców i artystów. Siódmego stycznia świętowano po raz dziesiąty.

Na jubileuszowy bal przybyli Polacy, Czesi, Słowacy i Niemcy. Spotkać można było wybitnych sportowców, przedstawicieli wielu dyscyplin jeździeckich, uczestników mistrzostw świata. Gala to okazja na nowe kontakty i wymianę pomysłów na rozwój regionalnej turystyki konnej.

Profesor Henryk Geringer de Oedenderg – współzałożyciel Akademickiego Klubu Jeździeckiego we Wrocławiu, podczas pierwszej gali wzniósł toast za Zdrowie Konia. Goście uczcili toast trzymając lewą stopę na białych obrusach na stołach zamkowej restauracji. Teraz to stały element wydarzenia. Tegoroczną imprezę otworzyło wręczenie nagród za utrzymywanie jeździeckich tradycji oraz rozwój konnej turystyki. O północy był toast za „Zdrowie Konia” i śpiewanie utworu „Barwny Strój” – czyli „Amaranty”, podczas którego do sal restauracyjnych wjechało konno dwóch jeźdźców – szwoleżer z 3 pułku Jana Kozietulskiego oraz huzar z 7 pułku huzarów osobistej gwardii Napoleona.

Zamek Kliczków (www.kliczkow.com.pl) jest pod względem standardu, jakości usług i ilości miejsc noclegowych w czołówce obiektów zabytkowych w Polsce. Bory Dolnośląskie (www.borydolnoslaskie.org) to największy kompleks leśny w Europie Środkowej. Są tu parki krajobrazowe i rezerwaty przyrody. Turyści mogą poznać tu różnorodną florę i faunę na ścieżkach i trasach edukacyjnych. Tu powstał pierwszy szlak konny z prawdziwego zdarzenia, Kliczków – Bogumiłów.

Podobne informacje