Słoneczny Brzeg i jego atrakcje

Przyciąga wspaniałym klimatem i malowniczą okolicą, a w jego sąsiedztwie nie brak miejscowości pełnych zabytkowych budowli.

Wraz z pobliskim Nesebyrem Słoneczny Brzeg tworzy najważniejszy ośrodek turystyczny, którym może się pochwalić Bułgaria Last minute już dawno stało się popularnym i chętnie wybieranym sposobem na odwiedzenie tego malowniczego fragmentu wybrzeża Morza Czarnego. Co warto zobaczyć w tym miejscu? Jak można tu spędzić czas?

 

Wypoczynek w Słonecznym Brzegu
Udany wypoczynek w Słonecznym Brzegu gwarantują piękne plaże oraz ciepłe morze, w którym można kąpać się do woli. Wiele atrakcji oferują również tutejsze hotele. Zachęcają swymi eleganckimi basenami, chętnie również organizują imprezy dla swych gości. W tym kurorcie nie brak atrakcji dla miłośników sportów wodnych. Popularne są tu narty wodne oraz żeglarstwo, coraz prężniej działają również miejscowe szkółki nurkowe. Dobrą zabawę gwarantują również znajdujące się na terenie kurortu parki wodne, które tak chętnie odwiedzają rodziny z małymi dziećmi. W samym kurorcie działają dwa takie obiekty, trzeci znajduje się w pobliskim Nesebyrze. Najpopularniejszym z nich jest Action Aquapark, znany z ogromnej zjeżdżalni. Z myślą o najmłodszych na terenie Słonecznego Brzegu powstały komfortowe place zabaw, na których każdy maluch znajdzie dla siebie coś ciekawego.

 

Nie tylko plażowanie, czyli z wizytą w Nesebyrze
Ten popularny region turystyczny znany jest nie tylko z możliwości wypoczynku na plaży, ale także z ciekawej okolicy. Nie brak tu historycznych miast i miasteczek, które warto odwiedzić spędzając wakacje w tym miejscu. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje Nesebyr – wyjątkowe piękne miasto, mogące pochwalić się długą historią. Ci, którzy zawędrują na teren tego miasta, będą mogli ujrzeć wyjątkowe zabytki architektury. Spacer po starym mieście może dostarczyć wielu wrażeń każdemu turyście. W dawnej osadzie trackiej można podziwiać m.in. tureckie łaźnie oraz piękne kamienice. Cennym zabytkiem miasta jest również średniowieczna cerkiew Chrystusa Pantokratora. Na turystów czekają tu również ciekawe placówki muzealne, wśród których szczególnie atrakcyjne jest Muzeum Archeologiczne.

Kolejną ciekawą miejscowością w rejonie Słonecznego Brzegu jest Pomorie. Tutejszy klimat oraz lecznicze błota sprawiły, że ta miejscowość stała się znana przede wszystkim jako uzdrowisko. Jedną z największych atrakcji tej miejscowości jest Muzeum Soli – jedyna placówka tego typu na terenie całej Bułgarii. Ciekawym miejscem jest również pobliskie jezioro Pomorie, którego błoto było wykorzystywane w lecznictwie już w czasach starożytnych. Dziś najchętniej zaglądają tu ornitolodzy, a to za sprawą chętnie przebywających w tym miejscu pelikanów.

Słoneczny Brzeg Bułgaria
 


Zobacz także:
Bułgaria – pomysł na wakacje
Przewodnik po Bułgarii

Podobne informacje