Przewodniki turystyczne – które najlepsze?

Choć można wskazać na pewne cechy, które w przewodnikach turystycznych podobają się wszystkim podróżnikom, większość z nas ma indywidualne preferencje. Wybierz dla siebie odpowiednie wydawnictwo, aby podróż upłynęła przyjemnie i dała Ci mnóstwo satysfakcji.

Jeżeli wolisz zwiedzać wzrokowo, czyli oglądając fotografie i przypominając sobie opis mijanego zabytku, wybierz album turystyczny. Jeżeli chodzisz po zwiedzanym mieście „po omacku” i chcesz wiedzieć czemu służy lub służył dany budynek, wybierz przewodnik turystyczny, w którym łatwo wyszukać nazwę lub położenie obiektów. Jeśli lubisz przemierzać miejscowość według szlaków tematycznych, rozejrzyj się za poradnikami wydawanymi przez województwo lub miasto, do którego się udajesz.

W księgarniach znajdziesz przewodniki z mapami, bogato ilustrowane albumy oraz takie książki, które skupiają się na opisie kultury i sztuki, atrakcji pod kątem stylów architektonicznych, historii państwa i miasta. Zastanów się, czego tak naprawdę oczekujesz od idealnego przewodnika i taki kup, pożycz od znajomych lub wygraj w konkursie turystycznym.

Przewodnik

Podobne informacje