Podróż do Barcelony – pomocne strony

Z okazji leniwej niedzieli wybraliśmy kilka serwisów, które można przeklikać w przygotowaniach do wycieczki do Barcelony.

Szukając pomysłu na wyjazd rzadko sięgamy od razu po przewodnik. Zwykle poszukujemy inspiracji, która przychodzi z różnych miejsc – a to bilety lotnicze w danym kierunku są tanie, a to jacyś znajomi wrócili własnie z wakacji albo widzieliśmy kątem oka, że ktoś w telewizji ma opaleniznę zdobytą w…
Dlatego też przed wyjazdem do Barcelony warto sprawdzić naocznie, czy nam się tam spodoba. Z pomocą przychodzi opublikowany przez YouGO! film-przewodnik po Barcelonie. Na wideo zawarto główne atrakcje turystyczne stolicy Katalonii i kilka ciekawostek.

Podróż do Barcelony
Park Guell w Barcelonie

Gdy już znajdziecie się na miejscu, warto rozważyć, jak będziecie się przemieszczać między atrakcjami. Na blogu eSky można przeczytać o tym, jak poruszać się po tym magicznym mieście. Praktyczne informacje o tym, jak zorganizowane jest metro, komunikacja autobusowa i ta przeznaczona specjalnie dla turystów.

A co z pogodą? Jak wygląda zima w Barcelonie? Najwyraźniej jest ciepło, o czym przekonuje nas blog Fashionable Lady i jej wpis ze zwiedzania Barcelony. Sugeruje noszenie kurtek, bo jeszcze nie jest gorąco, ale z pewnością nie jest to taka zima, jaką znamy z Polski. Śniegu brak. Pamiętajmy, że pełnia sezonu turystycznego przypada jednak na lato. Zwłaszcza we wrześniu może być tłoczno, bo rozgrywa się Festiwal La Merce. Z drugiej strony to doskonała okazja do zobaczenia fiesty w całej okazałości.

Spora porcja interesujących informacji o Barcelonie, ale niestety podana w mało przyjaznym dla oka układzie, znajduje się na stronie Konsulatu Generalnego RP w Barcelonie. Warto pamiętać, że mamy do kogo zwrócić się na miejscu w przypadku potrzeby kontaktu z administracją naszego kraju.

Oczywiście nie wyczerpuje to wszystkich możliwości. Jeśli znacie inne serwisy, które warto przeczytać przed wyjazdem, pozostawcie swój komentarz.

Podobne informacje