PLL LOT zapowiadają ciekawy maj w Polsce. Jeżeli nie wybierasz się nigdzie na majówkę, bo tłok i wyższe ceny nie są Ci po drodze, sprawdź dokąd polecieć w inne majowe terminy z polskimi liniami lotniczymi.

Maj to szansa na zaplanowanie wyjątkowych urlopów. Możesz udać się samolotem do Szczecina, Katowic, Gdańska, Rzeszowa, Krakowa, Wrocławia, Poznania albo Warszawy.

Tanie loty maj

Wrocław
Miasto nad Odrą zaprasza czarem starówki, zabytkami i wyjątkowo ciepłą atmosferą. We Wrocławiu zobaczymy ponad setkę mostów i kładek, dlatego Wrocław jest zwany Wenecją Północy. Obejrzyj próbę bicia rekordu gry na gitarze, lub udaj się na Asymmetry Festival 5.0 w Hali Stulecia.

Szczecin
Centrum tego portowego miasta ma gwiaździsty układ urbanistyczny, podobny do tego znanego ze stolicy Francji, Paryża. Miłośnicy dwóch kółek napędzanych siłą własnych nóg znajdą tu ciekawe trasy rowerowe. Warto wybrać się na Dni Morza i Noc Europejskiej Kinematografii.

Gdańsk
Miasto warto zwiedzić oglądając ciekawe zabytki architektoniczne. Jeśli wolisz coś współczesnego, udaj się na Trance Spring, festiwal nowoczesnej muzyki. Pod koniec maja będą też Streetwaves, czyli koncerty w nietypowej przestrzeni miejskiej.

Rzeszów
Podziemna Trasa Turystyczna to ciekawa i unikalna atrakcja turystyczna. W maju odbędzie się w Rzeszowie Festiwal Przestrzeni Miejskiej. Będzie też Międzynarodowy Festiwal Piosenki Rzeszów Carpathia Festival.

Warszawa
W stolicy Polski historia przeplata się z pulsującą nowoczesnością. Na Starym Mieście odkryjesz ciekawą stronę Warszawy. Ze Skarpy podziwiać możesz pokaz fontann w Multimedialnym Parku. W Centrum Nauki Kopernik obejrzysz dokonania technologiczne. Szlak Fryderyka Chopina pozwoli przybliżyć Ci się do biografii tego wybitnego polskiego kompozytora.

Katowice
Największa w kraju hala widowiskowa Spodek, to z pewnością najbardziej znana wizytówka miasta, ale miejsc do odkrycia jest dużo więcej. W Muzeum Najmniejszych Książek Świata zobaczymy rzadko spotykane eksponaty. Dla fanów muzyki przygotowano szereg festiwali – od bluesa po muzykę poważną.

Poznań
Tutaj spoczywają Mieszko I i Bolesław Chrobry, pierwsi władcy Polski. Zobaczysz piękny ratusz, zobaczysz koziołki, a także doświadczysz przemiany kulturalnej na jednym z wielu wydarzeń artystycznych.

Kraków
Wizytówka Polski z Wawelem, Rynkiem Głównym i Sukiennicami na czele. Spacer wokół Plan lub chwila odpoczynku na Błoniach ukoi Twoje na codzień rozdrażnione nerwy. Warto wpaść tutaj na Noc Muzeów, która odbywa się noc wcześniej niż w innych regionach kraju. Podczas 53. Krakowskiego Festiwalu Filmowego obejrzysz ciekawe dzieła kinematografii.

Zobacz też: Weekend majowy w Polsce

Podobne informacje