Audioprzewodnik po Chełmie

Miasto Chełm (województwo lubelskie) wprowadzi audioprzewodniki, czyli przewodniki czytane przez lektora. Nowe udogodnienie dla turystów i zainteresowanych historią swojego miasta chełmian już na wiosnę.

Chełmski Ośrodek Informacji Turystycznej kupił pięć przenośnych urządzeń, które posłużą do odtwarzania nagrań lektora. Urzędnicy z Wydziału Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą zdobyli na nie dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Opracowano już teksty i nagrano lektora, który oprowadzi po kilkudziesięciu atrakcjach turystycznych. Opisy przygotował znany regionalista Zbigniew Lubaszewski. Audioprzewodniki po Chełmie dostępne będą w językach: polskim, angielskim, ukraińskim i niemieckim.

Aby korzystać z urządzenia, należy założyć słuchawki, wybrać język lektora, a przy zabytku wybrać numer w urządzeniu. Kilkuminutowe nagranie dostarczy informacji o historii obiektu oraz ciekawostkach. Urzędnicy przygotowują też nowe mapy śródmieścia Chełma. Znajdą się na nich numery z audioprzewodnika. Z kolei na samych budynkach zawisną tablice informacyjne z numerem.

Chełm
Makieta Chełma

Wypożyczenie audioprzewodników z Chełmskiego Ośrodka Informacji Turystycznej przy ul. Lubelskiej 63 będzie bezpłatne, ale prawdopodobne wymagane będzie pozostawienie kaucji zwracanej przy oddawaniu urządzenia.

Zobacz też:
Podziemia Kredowe w Chełmie
Bazylika NMP w Chełmie

Podobne informacje