Wakacje z dziećmi

5 pomysłów na udane wakacje z dziećmi

Wakacje z dziećmi to duże wyzwanie dla rodziców. Małe dzieci szybko się nudzą, a wtedy są markotne i mogą szybko popsuć wakacyjny nastrój. Jakie miejsca wybrać, aby wakacje z dziećmi nie były udręką, a przyjemnością?

Wakacje z dziećmi

Wakacje na Riwierze Tureckiej to jedna z wielu opcji. Znajduje się tutaj niezliczona iliczba kąpielisk, na których dzieci mogą się wybawić. Jednak kiedy uznamy, że dzieciom przyda się trochę wyciszenia, z pewnością spodoba im się w parku miejskim. W nim znajdują się fontanny, które swoim szumem zrelaksują nas. Do tego dochodzi egzotyczna roślinność i czujemy się jak w raju.

Egipski Sharm El Sheikh także jest interesującym pomysłem. Il Mercato to miejsce, w którym możemy spokojnie zrobić zakupy, nie martwiąc się o nasze pociechy. Dlaczego? Bo odbywają się tam codziennie animacje dla dzieci, a czasami można natknąć się na koncert plenerowy. Nie trzeba udać się na wycieczkę na pustynię Synaj, by poznać jej faunę i florę. W Sharm El Sheikh znajduje się muzeum przyrody, które prezentuje nam różne gatunki roślin i zwierząt. Ponadto nasze dzieci mogą korzystać z atrakcji takich jak: wesołe miasteczko, pokaz krokodyli itp.

Warto także zwrócić uwagę na miejsce na Wyspach Kanaryjskich – Fuerteventura. Tutaj dzieci nie będą marudziły, że bolą ich nogi – teren jest płaski i nie ma większych wzniesień. Leżąc na plaży, możemy podziwiać, jak uprawia się sporty wodne. Może dzieci złapią „bakcyla” i poproszą o zapisanie na kurs? Młodym ludziom na pewno spodoba się także zwiedzanie w kasku wulkanicznej jaskini. W miejscowości odbywają się corocznie różne festiwale i karnawały – dlatego warto jest wziąć w takim wydarzeniu udział i wybawić się na cały następny rok.

Grecja i jej wyspy – tu również można miło spędzić czas z naszymi pociechami. Kos to jedna z wysp, na które możemy się udać. Rozrywką dla naszych dzieci może być rejs promem na inną wyspę bądź podpatrzenie, jak inni uprawiają sporty wodne. Mówiąc o Grecji, nie można zapomnieć o Krecie. Tutaj również jest port, mnóstwo tawern, w których możemy zasmakować lokalnych potraw. Będąc na Krecie, warto udać się nad jezioro Kournas, w którym żyją słodkowodne żółwie.

Ostatnio ciekawym miejscem do odwiedzenia jest Chorwacja. Tutaj możemy pokusić się o dojazd własny samochodem. Mamy tutaj szeroki wachlarz sportów wodnych – zaczynając od kajaków, poprzez żeglowanie, a kończąc na raftingu. Oprócz tego w tym kraju możemy pojeździć konno, a nawet wybrać się na wyprawę górską!

Jadąc samochodem do Chorwacji bądź gdziekolwiek na wakacje, musimy pamiętać przede wszystkim o bezpieczeństwie naszych dzieci. Przed samym wyjazdem należy zrobić przegląd naszego samochodu. Warto wcześniej sprawdzić, czy nasze dzieci nie mają choroby lokomocyjnej. Do samochodu należy dać dzieciom coś do zabawy – jednak niech to nie będzie nic, co mogłoby zagrozić bezpieczeństwu – np. piłka. Najlepiej, jeśli wybierzemy się porą, gdy nasze maluchy będą spały w samochodzie.

Podobne informacje