Włochy na rowerze – nie tylko dla zawodowców

Górskie odcinki włoskich wyścigów rowerowych zapierają dech w piersiach amatorom. Jednak w poszukiwaniu prostszych szlaków wcale nie trzeba wybierać nizinnych regionów Włoch – malownicze Trentino w Alpach Wschodnich ma także mnóstwo propozycji dla początkujących rowerzystów.

Trentino Włochy

Włochy znane są od lat z tradycji kolarskich. To właśnie stamtąd wywodzi się wielu znanych kolarzy odnoszących sukcesy w wyścigach na całym świecie. Również we Włoszech co roku organizuje się wiele zawodów dla rowerzystów – nie tylko najbardziej znane Giro d’Italia. Zróżnicowane ukształtowanie terenu, wspaniałe widoki, sprzyjający aktywnemu wypoczynkowi klimat – to wszystko sprawia, że wielu rowerzystów swoje wczasy planuje w górskich regionach Włoch, w tym w Trentino, które pod tym względem wysuwa się na pierwsze miejsce.

Szlaki rowerowe w Trentino

Trentino, czyli Trydent to doskonała propozycja dla każdego, kto chciałby zwiedzić Włochy na rowerze. Chociaż inne regiony turystyczne tego kraju również zachwycają pięknymi zakątkami i krajobrazami, to Trentino zdecydowanie nad nimi góruje. W regionie oczekuje kilka tysięcy kilometrów tras rowerowych – świetnie przygotowanych, oznaczonych i bezpiecznych, zarówno dla tych, którzy swoją przygodę z dwoma kółkami dopiero rozpoczynają, jak i tych, którzy mają już niemałe doświadczenie i szukają nieprzeciętnych wyzwań.

Najbardziej popularne szlaki rowerowe Trentino to Dolomiti di Brenta Bike, Dolomiti Lagorai Bike oraz Mountain Garda Bike. Na rowerzystów czekają w ich ramach zarówno proste ścieżki wiodące przez sielankowe doliny pełne zielonych pastwisk i lazurowych jezior, jak i skomplikowane podjazdy wijące się ostrymi serpentynami.

Mountain Garda Bike to jedna z popularnych tras, która wiedzie wokół największego włoskiego jeziora – Garda. Na pewno zadowoli tych, którzy uwielbiają piękne widoki. Dolomiti di Brenta Bike to z kolei propozycja dla  miłośników jazdy górskimi szlakami. Trasy wiodą u podnóża pasma Brenta w Dolomitach i obejmują Park Przyrody Adamello Brenta. Z kolei Dolomiti Lagorai Bike to wspaniałe widoki gwarantowane przez trzy popularne doliny Trentino – Valsugana, Fassa i Fiemme.

Doskonałe zaplecze dla rowerzystów

Gęsta sieć ścieżek o różnorodnym poziomie zaawansowania to nie wszystko, co czeka na miłośników rowerów. Także w urokliwych miejscowościach górskich Trydentu można w razie potrzeby bez problemów zakupić części rowerowe i skorzystać z serwisu. Przetrzymanie rowerów w obiektach noclegowych czy przewóz bagaży do miejsca docelowego na trasie także nie jest kłopotem.

Włochy na pewno zadowolą posiadaczy rowerów, nie tylko zawodowców szukających wyzwań podczas treningu przed następnym wyścigiem. Wspaniałe widoki i nieskomplikowane górskie trasy zadowolą także tych, których kondycja nie jest na najwyższym poziomie, a pobijanie rekordów życiowych nie jest głównym celem wyjazdu.

Podobne informacje