Weekendowy odpoczynek za rozsądną cenę – city breaks

Weekendowe krótkie wyjazdy rekreacyjne przyjęło za granicą nazywać się city breaks. W Polsce ta forma wypoczynku też zyskuje na popularności

Watykan City Breaks
City breaks - na przykład do Rzymu
Dwutygodniowe wczasy, które pamiętamy z dzieciństwa, dla wielu z nas odchodzą do przeszłości. Jeśli nie masz długiego urlopu, city breaks są dla Ciebie. – Nie każdy ma możliwość, aby wyjechać na tydzień czy dwa, aby wypocząć, dlatego warto wykorzystać choć cztery dni, aby odetchnąć od codziennych obowiązków, zwłaszcza, że taki krótki urlop nie zrujnuje nam portfela – mówi Joanna Kuźmicka z expressbooking.com.

Najciekawsze oferty krótkich wyjazdów (zwykle piątek-poniedziałek) do europejskich miast przedstawił portal expressbooking.com, który oferuję rezerwację lotów, hoteli i wypadów city breaks.

Jeśli chcesz spędzić Święta Wielkanocne poza Polską, możesz udać się do Pragi, stolicy Czech. Koszt takiego krótkiego urlopu, czyli przelot w dwie strony i noclegi w trzygwiazdkowym hotelu to 725 zł za osobę.

914 zł za osobę to z kolei koszt weekendowego wyjazdu do Wiednia, stolicy Austrii. Kwota obejmuję cenę lotu i dwa noclegu w czterogwiazdkowym hotelu.

Okres Bożego Ciała również jest okazją do odpoczynku. Czterodniowy pobyt w Rzymie, stolicy Włoch, w cenie 787 zł za osobę obejmuje przelot i nocleg w pokoju czterogwiazdkowym. Będąc w Rzymie możemy równocześnie zwiedzić Watykan. City Breaks są zatem świetnym pomysłem także na zwiedzanie.

Dodatkowe informacje o city breaks w serwisie www.expressbooking.com.

Podobne informacje