Rainbow Tours z sukcesami w internetowej sprzedaży wycieczek

Sprzedaż wycieczek w internecie oraz w call center przez firmę Rainbow Tours rośnie.

– Tak dobre wyniki nie byłyby możliwe bez przemyślanej i dobrze zoptymalizowanej reklamie internetowej – mówi Michał Jaworski, dyrektor sprzedaży elektronicznej w Rainbow Tours. – Kampania internetowa opiera się ona na reklamie graficznej oraz na reklamie w wyszukiwarkach Reklamy graficzne wyświetlamy na starannie wyselekcjonowanych portalach o tematyce turystycznej, ale nie stronimy również od innych wartościowych serwisów. Dzięki analizie danych udało nam się wyeliminować te portale, na których osiągaliśmy słabsze wyniki.

W reklamach graficznych Rainbow Tours pobudza świadomość o konkretnych kierunkach wyjazdowych, dostarcza informacje o rabatach i wprowadzeniu nowych ofert. Zwiększa też świadomości marki. Reklama w wyszukiwarkach pozwala zaadresować bardziej sprecyzowane potrzeby klienta i dotrzeć do klienta, który jest już skory do zakupu.

Touroperator podaje, że udział tego rodzaju sprzedaży w roku 2011 osiągnął 11,4 procent w całkowitej sprzedaży. – Zwracamy uwagę na koszty, a zwłaszcza redukcję kosztu przekierowania jednego internauty na naszą stronę internetową, jak również na koszt konwersji, czyli koszt jaki należy wydać na reklamę aby sprzedać jedną wycieczkę – dodaje Jaworski. Rainbow Tours ma własny system do optymalizacji treści reklam, co pozwala lepiej targetować reklamę graficzną i pozwoliło na wzrost sprzedaży o 140 procent w stosunku do 2009 roku.

W sierpniu 2010 roku touroperator pojawił się z profilem firmowym na Facebooku, gdzie podtrzymuje kontakt z klientami oraz komunikuje się z fanami. Publikowane są ciekawostki i przydatne informacje, co pozwala mu docierać do klientów faktycznie zainteresowanych podróżami, a nie tylko konkursami.

Sprzedaż wycieczek przez Internet

foto: mat. prasowe


Zobacz profil Praktycznego Przewodnika na Facebooku!
facebook.com/Praktyczny.Przewodnik

Podobne informacje