Z czego słynie Słowacja?

Jak zapewne wiadomo, Słowacja jest zlokalizowana w Europie Środkowej, graniczy od północy z Polską. Znamy ją z bogatej i przepięknej natury, o czymś świadczy występowanie na stosunkowo niewielkim obszarze kraju ponad 1000 obszarów chronionych, 9 parków narodowych oraz 16 chronionych obszarów przyrodniczych.

Słowacja Noclegi

Kolejna ważna sprawa to uzdrowiska i Aquaparki, które są miejscem rozrywki dla miejscowych i zagranicznych turystów. Okoliczne źródła posiadają właściwości lecznicze, dzięki czemu w czasie naszych wakacji możemy połączyć przyjemne z pożytecznym i podczas wypoczynku poprawić również stan naszego zdrowia.

Następnym ważnym elementem Słowacji są przepiękne miasta i mnóstwo ciekawych zabytków. W czasie pobytu na Słowacji możemy zwiedzać różnego rodzaju zamki, kasztele, tradycyjne domy, kościoły i pomniki. Aż 18 miast na Słowacji zalicza się do miejskiego rezerwatu zabytkowego.

Góry Słowacja

Jednak najważniejszym elementem Słowacji z punktu widzenia każdego turysty są przepiękne góry, który latem są miejscem malowniczych wycieczek, a zimą pozwalają nam na szaleństwo na stoku. Największym ośrodkiem narciarskim jest oczywiście Chopok, gdzie będziemy mieć do dyspozycji 28 kilometrów świetnie utrzymanych tras zjazdowych, 8 kolejek i 14 wyciągów, dzięki czemu nie będziemy musieli czekać długo na zjazd ze stoku.

Do dyspozycji narciarzy są trasy zjazdowe o zróżnicowanej trudności, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i szkółki narciarskie. Narciarze chętnie wybierają również Zuberec, który słynie z oświetlonych stoków i jazdy nocnej, a także przepięknych widoków.

W obu miejscach mamy doskonale przygotowaną bazę noclegową, ale przed przyjazdem tu, warto dokonań wcześniejszej rezerwacji miejsc. Najlepiej wyszukać wszystko przez Internet, wpisując do wyszukiwarki zapytanie Noclegi Chopok czy Zuberec Noclegi. Możliwości zakwaterowania jest wiele, poczynając od wygodnych hoteli, przez pensjonaty po tanie kwatery prywatne, które można rezerwować z poziomu strony http://pl.megaubytovanie.sk/. Niezależnie od tego co wybierzemy, z pewnością będziemy się dobrze bawić i powrócimy na Słowację niejednokrotnie.

autor: Mega Ubytovanie, zdjęcia dostarczone przez autora

Podobne informacje