Chorwacja Wakacje

Najpiękniejsze miasta Chorwacji: nie tylko Dubrownik

Polscy turyści chętnie odwiedzają Chorwację i jej piękne wybrzeża. Wbrew pozorom nie tylko plaże wabią tu letników. Wiele wspaniałych atrakcji czeka na ulicach chorwackich miast. Tym najbardziej znanym jest Dubrownik, jednak błędem jest zakładanie, iż tylko ten ośrodek miejski może zachwycić turystów. Gdzie jeszcze warto się wybrać?

Chorwacja Wakacje

Split: w cieniu Pałacu Dioklecjana

To miasto znane jest z cennych zabytków, w gronie których wyróżnia się Pałac Dioklecjana. To potężny kompleks, którego historia zaczęła się na przełomie III i IV wieku n.e. Split znany jest też z wielu zabytkowych świątyń oraz wyjątkowych placówek muzealnych. Jedną z tych najciekawszych jest Muzeum Historii Morskiej, choć i Muzeum Etnograficzne, i katedralny skarbiec są wielkimi atrakcjami dla wypoczywających w tym mieście turystów. Malownicza okolica miasta oraz wspaniałe plaże sprawiły, że gości spędzających urlop w rejonie Splitu nie brakuje. Mogą tu liczyć na bardzo dobre warunki pobytu oraz na moc atrakcji. Zachwycić swym bogactwem może też tutejsza baza noclegowa. Ponieważ domy letniskowe stały się jednym z najchętniej wybieranych przez turystów rozwiązań, w rejonie tak pięknego ośrodka turystycznego pojawiło się wiele kwater czekających na turystów. Kompleksowo wyposażone apartamenty oraz wygodne domy wakacyjne w Chorwacji można wynająć m.in. za pośrednictwem strony edom.pl. Wybór jest ogromny. Efekt? Wakacyjne mieszkanie dla 4 osób można tu znaleźć już za niespełna 800 złotych tygodniowo, z kolei za domy wakacyjne w tej części Chorwacji można zapłacić ledwie 1000-1300 złotych. Takie opłaty za wynajem letniej kwatery w tak atrakcyjnym mieście są naprawdę niskie, stąd też ogromne zainteresowanie tym właśnie miejscem.

Zagrzeb czeka na miłośników historii i kultury

W chorwackiej stolicy nie można wprawdzie wypoczywać nad wodą, można jednak nacieszyć swe oczy widokiem pięknych zabytków. I tu czekają wygodne apartamenty wakacyjne, dzięki którym turyści chętniej zaglądają na teren miasta. Czym może ich oczarować Zagrzeb? To miasto to przede wszystkim ciekawe muzea i wspaniałe kolekcje dzieł sztuki. Tu spotkać się można również z perełkami dawnej architektury, przy czym na terenie Górnego Miasta czekają te zabytki, które stały się symbolami chorwackiej stolicy. Kościół św. Marka z historycznymi herbami Chorwacji i Zagrzebia, barokowe rezydencje oraz słynna Kamienna Brama to wspaniałe zabytki, obok których nie można przejść obojętnie. Zachwycić też może Kapitol, gdzie czeka na turystów m.in. wspaniała katedra oraz archidiecezjalny dwór, będący jednym z ciekawszych przykładów barokowej architektury na terenie Chorwacji.

Choć Dubrownik jest jednym z najpiękniejszych miast świata, nie tylko on może oczarować turystów. W Chorwacji rewelacyjnych ośrodków miejskich jest wiele, a każdy z nich ma się czym pochwalić. Split oraz Zagrzeb to najlepsze dowody na to, że nie tylko dubrownickie zabytki mogą wprawić turystów w zachwyt.

Podobne informacje