Mistrzostwa Świata FIS w Narciarstwie Alpejskim w Schladming

Od 4 do 17 lutego w Schladming około 450 zawodników z 70 krajów weźmie udział w Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Alpejskim (FIS Alpine Ski WM).

Od 1982 roku Schladming, po raz drugi gości międzynarodowe wydarzenie narciarskie. Zawodnicy rywalizować będą w 11 konkurencjach. 85% wszystkich tras podczas mistrzostw będzie dostępnych także dla turystów.

Schladming-Dachstein leży w północno-zachodniej części regionu narciarskiego Styrii (Austria). Jest tu ok. 860 km nartostrad na terenie Ziemi Salzburskiej i Styrii. Funkcjonuje tu karnet narciarski „Ski amadé”. Obejmuje trasy o różnym poziomie trudności, w tym trasy zjazdowe Pucharu Świata i FIS, funparki oraz obszar do freeridu. To jeden z największych terenów narciarskich świata, obejmujący karuzelę narciarską przy Schladming, Ramsau z lodowcem Dachstein oraz tereny regionu „Salzburger Welt”, sięgające od masywu górskiego „Hochkönig” i Dolinę Grossarl aż po Dolinę Gastein. U stóp góry „Planai” Schladming oferuje tereny ze stromymi zjazdami, długimi tasami leśnymi, różnorodnymi funparkami oraz halfpipes.

Teren nadaje się na wyjazdy rodzinne, a lodowiec Dachstein oferuje także wiele możliwości do skitouringu. Wąskie, starodawne uliczki, pasaże handlowe, kawiarenki, gospody i nocne kluby, zachęcają turystów do spędzenia urlopu zimowego w Schladming. Wśród noclegów, które dostępne są na przykład w biurze podróży SnowTrex, jest Hotel Rössl, w którym siedmiodniowy pobyt z 6-dniowym karnetem w cenie i opcją wyżywienia HB kosztuje ok. 2404,- zł. Obiekt znajduje się w centrum miejscowości, tylko 600 m od terenu narciarskiego Planai. W hotelu „Neue Post” oddalonym o 50 m Klienci SnowTrex mogą bezpłatnie korzystać ze strefy wellness, która dysponuje sauną fińską, sauną bio, łaźnią parową, pomieszczeniem relaksacyjnym, kabiną z podczerwienią oraz prysznicem relaksacyjnym.

Podobne informacje