Jesienne wakacje w Polsce

Koniec sierpnia to nie koniec wakacji – zwłaszcza dla tych, którzy studiują lub mogą pozwolić sobie na wzięcie zaległego urlopu w pracy. Dokąd pojechać, co zobaczyć i jak odpocząć? Przeczytaj artykuł.

Powoli kończy się czas na zagraniczne wyjazdy wakacyjne, a pojawia się okazja do jesiennego spędzenia czasu w naszym kraju, który ma do zaoferowania wiele interesujących tras spacerowych i rowerowych.

Warto już teraz zacząć planować, jak spędzimy weekendy we wrześniu i w październiku. Być może pogoda pozwoli także na cieszenie się słońcem w listopadzie – tegoroczna zima zaczęła się przecież dopiero pod koniec roku i trwała do kwietnia, a więc dłużej cieszyliśmy się w miarę łagodnym klimatem wcześniej.

Z pewnością uroczymi miastami są w naszym kraju takie perełki jak Kraków, Wrocław (na zdjęciu) czy Poznań.

Wrocław Ratusz

Mniejszymi miejscowościami, ale równie pięknymi są na przykład Sandomierz, Lublin, Zamość czy Zakopane. Ta ostatnia miejscówka jest urodziwa nie tylko w zimie, gdy bawimy się na nartach lub snowboardzie, lecz także latem i jesienią. Czyż jest coś piękniejszego niż widok złotych liści w promieniach zachodzącego słońca?

Gdzie szukać noclegów w Polsce?
Tu znajdziesz najtańsze noclegi Zakopane, kwatery i domki.
Warto skorzystać też z takich witryn jak porównywarka cenowa dla hoteli HOTGO.pl – obiekty hotelowe są poszukiwane w różnych systemach rezerwacyjnych i wybierane są te z nich, które oferują najniższe kwoty dla poszczególnych lokali.

Jak dojechać?
Jeśli nie chcesz jechać swoim autem lub go nie posiadasz, możesz skorzystać z pociągu lub autobusu. Warto śledzić oferty takich przewoźników jak Polski Bus czy Neo Bus, które proponują niekiedy promocje na bilety i możemy je kupić już od 1 zł!

Powodzenia i udanego wypoczynku w Polsce!

Podobne informacje