Wakacje podczas długiego weekendu 2014

Skończyły się tegoroczne wakacje, pora zatem planować kolejne wolne dni. Na horyzoncie pojawiają się wycieczki długich weekendów 2014. Gdzie by tu pojechać i co zrobić? Odpowiadamy na te pytania.

Jak się robi długi weekend w 2014 roku? Najprościej wziąć do ręki kalendarz i go sprawdzić. Można też wyszukać w Internecie odpowiednie zestawienia i skorzystać z gotowców. Drugiego dnia stycznia pójdź z rozpiską do szefa i zatwierdź odpowiedni urlop. Jest szansa, że się nie zorientuje, jeśli nie zwrócisz na siebie zbytniej uwagi. Zasugeruj, że chcesz załatwić te kwestie na początku roku, bo będzie taniej Ci rezerwować wycieczki i zdołasz uzgodnić terminy z partnerem.

W roku 2014 będzie bardzo wiele okazji do krótkich odpoczynków, ale także dwie okazje na solidne weekendy – na przełomie kwietnia i maja oraz w czasie świąt Bożego Narodzenia, w końcówce grudnia. Co robić jednak w takie okresy wolne, aby wycisnąć z nich maksymalnie dużo?

Najprościej udać się do rodziny na wieś albo wynająć domek letniskowy na kilka dni w górach lub nad jeziorem. Długie weekendy to okazja do wyskoczenia do pobliskiego lasu oraz zwiedzenia miejsc, do których jakoś nigdy nie było szansy pojechać. Możesz też szybko kupić bilet na autokar lub na pociąg i wyskoczyć do Wiednia na kawę. Te kilka dni to wystarczający czas na taką wycieczkę.

W związku z kilkoma dniami wolnego organizowane są też imprezy turystyczne, które pozwalają zwiedzać ciekawe atrakcje turystyczne i odkrywać kulturę regionów Polski. Warto także rozejrzeć się po wydarzeniach rozgrywających się u naszych sąsiadów czy też nieco dalej w Europie. Ostatnio w Pradze organizowany był Festiwal Dobrego Smaku. Wkrótce w Polsce będzie sporo festynów i wydarzeń sportowych, czyli okazja do skosztowania dobrej kuchnii, a potem na podreperowanie swojej kondycji fizycznej. Wiosną warto odwiedzić Las Fallas w Walencji, a w sierpniu powrócić na La Tomatina. Więcej informacji publikowanych jest cały czas na blogach podróżniczych.

Długi weekend 2014

Gdzie jechać na długi weekend 2014? Cóż, pozostaje jedynie zamknąć oczy, wyobrazić sobie to, czego pragniesz i zacząć organizować podróż! Nie pozwól sobie zanudzić się w czterech ścianach.

Podobne informacje