Volta ao Algarve 2014

23 lutego 2014 roku w rosyjskim mieście Soczi zakończyły się igrzyska olimpijskie. Tego samego dnia na zachodnim krańcu kontynentu europejskiego dobiegło końca niewiele mniej emocjonujące wydarzenie sportowe, Volta ao Algarve – rozgrywany w Portugalii, wyścig kolarski.

Rowery Algarve

W trzecim etapie wyścigu triumfy święcił Polak, Michał Kwiatkowski członek grupy Omega Pharma Quick Step. Dzięki temu zwycięstwu umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Kwiatkowski w czasie całego wyścigu spisywał się fenomenalnie. Mając najlepszy czas na półmetku (6 sekund przewagi nad swoimi rywalami), zostawił za sobą Alberto Contadora i mistrza świata Ruiego Costę co doprowadziło go na metę jako zwycięzcę.

Poza Kwiatkowskim w wyścigu uczestniczyło jeszcze trzech Polaków: Michał Gołaś, Karol Domagalski oraz Rafał Majka.

Wyścig pierwszy raz zorganizowany został w 1960 roku, natomiast od 1977 roku odbywa się regularnie każdego roku. Volta ao Algarve może być uznawany za swoisty trening dla uczestników przed innymi wielkimi imprezami sportowymi.

Wyjazdy na wyścigi kolarskie to doskonała okazja na zwiedzenie okolic wokół trasy przejazdu. Dowiedz się więcej o Algarve i zaplanuj zwiedzanie podczas kolejnego Volta ao Algarve >>

autor: Wojciech Szczepański

Podobne informacje