Kulturalne wakacje w Portugalii

Guimarães to w tym roku Europejska Stolica Kultury. Warto tu przybyć na wystawy, przedstawienia, koncerty, warsztaty i pokazy filmowe. Ale w Portugalii dzieje się o wiele więcej.

Lizbona

Indie Lisboa to Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego. Będą filmy portugalskie i zagraniczne, a wśród nich dokument „Into the Abyss” Wernera Herzoga, dramat „4:44 Last Day on Earth” Abla Ferrary oraz ekranizacja „Wichrowych Wzgórz” w reżyserii Andrei Arnold.
Lizbona, 26 kwietnia – 6 maja 2012, indielisboa.com

Madeira Film Festival (Festiwal Filmowy na Maderze) – filmy niezależne z całego świata: reportaże, krótkie formy oraz filmy dokumentalne. Będą też warsztaty z aktorstwa, kinematografii oraz dystrybucji filmów.
Zwycięzca festiwalu otrzyma „Laurissilva Award”, nagrodę nawiązującą do lasów wawrzynowych Madery, wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Reid’s Palace Hotel, Funchal, Madera, 2 – 6 maja 2012, madeirafilmfestival.com

Festival ao Largo – spektakle teatralne, przedstawienia taneczne oraz koncerty muzyki poważnej na placu São Carlos w Lizbonie.
Lizbona, plac Largo São Carlos, czerwiec – lipiec 2012, festivalaolargo.com

Serralves em Festa – największy festiwal sztuki współczesnej w Portugalii i jeden z największych w Europie. 150 wydarzeń non-stop, przez 40 godzin, w różnych miejscach Porto: w parku i w budynkach Fundação de Serralves, w centrum miasta, na lotnisku Aeroporto Francisco Sá Carneiro. Koncerty, taniec, teatr, filmy, wystawy, warsztaty.
Porto, 2 czerwca o godz. 8 rano – 3 czerwca o północy, serralves.pt/gca/?id=3553

CCB Inside Out – wakacje z Centro Cultural de Belém, koncerty, taniec, teatr, film
Centro Cultural de Belém, Lizbona, lipiec i sierpień 2012, ccb.pt

Festival dos Oceanos (Festiwal Oceanów) – koncerty gwiazd krajowych i spoza Portugalii, wystawy oraz spektakle uliczne. Festiwal rozgrywa się na brzegu rzeki Tag, pomiędzy Parque das Nações, centrum historycznym a dzielnicą Belém. Museus à Noite to Noc Muzeów, kiedy za darmo można zwiedzić zabytki i muzea Lizbony, np. klasztor Mosteiro dos Jerónimos, Muzeum Fado czy Muzeum Morskie. Na finał – pokaz ogni sztucznych.
Lizbona, początek sierpnia 2012, festivaldosoceanos.com

Więcej na www.visitportugal.com oraz www.guimaraes2012.pt

Zapowiedzi filmowe imprez w Portugalii

Madeira Film Festival

Festival ao Largo

Serralves em Festa

Festival dos Oceanos

Podobne informacje