Zalety rejsu zorganizowanego i samodzielnego wynajmu jachtu

W Polsce rejsy morskie stają się coraz bardziej popularną i lubianą formą spędzania wolnego czasu, odbywania krótkich wycieczek czy kilkudniowych urlopów. To świetny pomysł na zabicie nudy i aktywny relaks całkiem odmienny od tych, które oferowane są na lądzie.

Wynajem jachtów

Najczęściej jachty wypożyczane są grupowo – to paczki przyjaciół bądź grono rodziny – ważne, by osoby, które mają zamiar przeżyć niezapomniane chwile podczas morskiego rejsu nie bały się wody i dobrze czuły się w towarzystwie morskich fal (mamy tu na myśli chorobę morską, na którą oczywiście są doraźne środki). Trzeba pamiętać, że wejście na pokład to akceptacja warunków istniejących na jachcie – chociaż te luksusowe jak najbardziej spełniają wymagania nawet najbardziej wybrednych. Warto jednak wiedzieć, że nawet te najlepsze jachty nie zastąpią lokum na lądzie więc dobrze jest od razu złapać bakcyla morskiego podróżnika.

Rejsy jachtem po Bałtyku to niekończąca się przygoda. W propozycjach tych zorganizowanych wycieczek mamy możliwość dogodnego zwiedzania nadmorskich miejscowości (na przykład Trójmiasto czy Półwysep Helski). Rejs z osobą doświadczoną to także okazja do nauczenia się zasad sterowania jachtem i podpatrywania jego zachowań w różnych sytuacjach na wodzie. Nikt inny jak tego rodzaju przewodnik nie zna także zadziwiających morskich opowieści, które z przyjemnością przekazuje uczestnikom rejsu.

Co istotne, by odbyć wycieczkowy rejs jachtem nie trzeba posiadać żadnych umiejętności żeglowania ani sterowania. To świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy stawiają pierwsze kroki na pokładzie bądź po prostu chcą jednorazowo zaczerpnąć przyjemności zorganizowanego pływania po Bałtyku.

Wynajem jachtu na własną rękę wiąże się natomiast z innymi atutami. W gronie najbliższych możemy poczuć się swobodnie, odpoczywamy od codzienności i zgiełku tylko wśród osób, z którymi naprawdę chcemy przeżyć tą przygodę. Kolejnym atutem jest samodzielne obranie kierunku żeglowania, krótko mówiąc możemy płynąć tam, gdzie nam się żywnie podoba. Pamiętajmy jednak, że wypożyczając jacht, chociaż jedna osoba w grupie musi posiadać odpowiednie uprawnienia. Wypożyczalnie nie udostępnią nikomu nawet najbardziej luksusowego jachtu jeśli takowym nikt w grupie nie będzie dysponował. Chociaż oferowane jachty oczywiście zachowują wszelkie warunki bezpieczeństwa, to sterować nim musi osoba, która zna się na rzeczy chociażby po to, by odpowiednio dopłynąć do celu.

Bez względu na to, czy wybierzemy ekskluzywny rejs jachtem z wycieczką zorganizowaną czy po prostu wynajmiemy go na potrzeby samodzielnego żeglowania, taki sposób spędzania wolnego czasu to moc wrażeń i atrakcji. Miłośnicy opalania docenią pokład jachtu i jak nigdzie indziej będą czerpać słoneczne promienie. Pasjonaci nurkowania mogą spróbować tego rodzaju aktywności na przykład na Zatoce Puckiej. Osoby lubiące wędkować, mogą posilić się nawet o złowienie jakiejś ryby – podobno w pobliżu Pucka pływają niebywałe okazy.

Niewątpliwie zalet odbywania rejsów morskich można by wymieniać wiele. Jeśli dodamy do tego jeszcze luksusowe jachty, taka aktywność wydaje się idealnym spożytkowaniem czasu. Coraz większą popularność rejsy jachtem zdobywają głównie ze względu na oryginalność i jakże dostępne ceny zarówno odbycia wycieczkowego rejsu jak i wypożyczania jachtu. W obecnych czasach możemy nawet wypożyczyć jacht za pomocą Internetu. Na przykład wykorzystując stronę www.Yacht-Booking.pl do zaplanowania rejsu. Coraz więcej osób również ma dosyć codziennego wyścigu szczurów i pragnie zaszyć się pośród uspokajającego szumu morskich fal, obcując z naturą najbliżej jak to tylko możliwe.

Podobne informacje