Jak efektywnie uczyć się języka obcego?

Sposobów na przyswajanie języka obcego jest tyle, co potrzeb. Od tego na jaką ofertę się zdecydujemy zależą środki, którymi dysponujemy, czas, który możemy przeznaczyć na naukę, ale też wiek i cel, który sobie postawiliśmy.

Wielka Brytania

Szkoły językowe prześcigają się w ofertach – od kursów stacjonarnych, intensywnych, zajęć w domu nauczyciela, przez naukę rodzica z dzieckiem. W zależności od tego, czy zależy nam na rozwoju słownictwa biznesowego, przygotowaniu się do certyfikatu, a może rozpoczęcia nauki po 50tce, szkoły językowe pomogą nam dobrać wyspecjalizowaną ofertę, adekwatną do naszych potrzeb.

W przypadku dzieci i młodzieży warto postawić na atrakcyjność i motywację kursu, zwłaszcza, że nauka języka obcego nie musi kojarzyć się z wielogodzinnym wypełnianiem rubryk, zakuwaniem gramatyki i odbębnianiem przykrego obowiązku. Okresem, w którym warto zorganizować młodzieży naukę języka obcego, są wakacje. Młodzież nie musi nudzić się na koloniach, ani bezcelowo spędzać przerwy od nauki szkolnej. Wreszcie jest czas, by bez stresu i presji nauczycieli poznać naukę języka od pozytywnej strony.

Jedną z niestandardowych forma nauczania angielskiego, oferowaną przez agencję turystyczną ATAS jest wyjazd do rodziny w Wielkiej Brytanii, gdzie poza zorganizowanymi zajęciami, uczeń uczestniczy w życiu codziennym rezydenta, zwiedza miejskie atrakcje turystyczne, słowem jest bombardowany napisami po angielsku, specyficznym akcentem, a motywacja do poznawania nowych zwrotów rodzi się sama.

O ile szkoła, czy kursy na terenie kraju stwarzają nienaturalne sytuacje, w których z jednej strony kładzie się nacisk na poprawność wypowiedzi, z drugiej wymaga wymuszonego zaangażowania uczestników, o tyle wyjazd to nie tylko okazja, by szlifować umiejętności lingwistyczne pod bacznym okiem nauczycieli. To przede wszystkim sposobność do przeżycia przygody swego życia, zaprzyjaźnienia się z rówieśnikiem z obcego kraju i utrzymywania kontaktu w języku obcym, po powrocie do domu. Kurs języka angielskiego nie może być przypadkowym i nieprzemyślanym wyborem.

Wyjazd do Wielkiej Brytanii

Podobne informacje